NĀVES DEJA

Augusts Strindbergs

NĀVES DEJA

Kaislību drāma 2 cēlienos

Režisors – Elmārs Seņkovs

Scenogrāfs – Andris Freibergs /2013./2014.gada sezonas "Spēlmaņu nakts" balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā

Kostīmu māksliniece un scenogrāfa asistente – Evija Pintāne

Komponists – Edgars Mākens /2013./2014.gada sezonas "Spēlmaņu nakts" balvas "Gada mūzikas autors" ieguvējs/

Gaismu mākslinieks – Krišjānis Strazdīts

Lomās: Ieva Puķe, Aigars Apinis, Ivo Martinsons

Pirmizrāde: 2015. gada 23. janvāris

„Nāves deja” pirmajā acu uzmetienā ir sadzīvisks stāsts par kādu ne pārāk laimīgu laulību. Taču tas pamazām pāraug vēstījumā par jūtu entropiju, ja cilvēki ir ieslodzīti slēgtā telpā. Alīse (Ieva Puķe) ir nerealizējusies aktrise, savukārt Edgars (Aigars Apinis) – līdz majoram tā arī neuzdienējies kapteinis. Neviens negrib atzīt, ka dzīves aicinājums ir nepiepildīts, un aiz garlaicības uzsāk spēlītes viens ar otra jūtām un seksualitāti un ierauj šajā spēlītē arī Kurtu (Ivo Martinsons). Tomēr viņam izdodas izrauties no elles, ko laulātie ir paši sev radījuši un kurā turpina dzīvot.

Izrāde nominēta 2014./ 2015.gada Latvijas teātra balvai "Spēlmaņu nakts" kategorijā "Gada scenogrāfs" (Andris Freibergs) un kategorijā "Gada mūzikas autors" (Edgars Mākens). 

Foto - Matīss Markovskis

Smēķē Izrādē smēķē

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Izrāde, kuras dēļ, manuprāt, ir vērts pastāvēt teātrim. Izrāde, kura izglīto, rosina skatītāju. Veroties uz aktieriem priekšā esošajās krēslu rindās, nākas domāt, vai tikai kāds no viņiem nav apsēdies manā vietā, manā dzīves situācijā un nu publiski runā manus tekstus. Beidzot VDT atkal kvalitatīvs klasikas iestudējums, lai gan Strindbergs nav "ērts" klasiķis, jo runā galējību valodā. Strindberga izziņā, lai arī dažādi režisori, šī VD teātrī pēdējo sezonu laikā ir otrā sērija pēc savā ziņā šokējošās "Jūlijas jaunkundzes". Aktierdarbu ziņā visvairāk pārsteiguma par stipri daudz procentiem citādo Ievu Puķi un viņas "pretinieku" - lomā vēl pēc izrādes esošo Aigaru Apini. Viņa dramatismā turpinās tas, kas aizsākās "Lūša stundā". Redzēju, ka arī aktieriem pēcizrādes saziņā ar režisoru un skatītājiem ir svarīgs tas, ko viņi šajā izrādē dara. Paldies!

Dao @ 2015-01-26 22:11

mēs esam piebristi pilni. un kad pašu bridums mūs nevar noturēt, mēs piebrienam citus. Elmārs Seņkovs @vdt_lv "Nāves dejā" atstājis šedevru.

Oskars_Kaulens @ 2015-01-25 20:42

Teātrim veltīt veselu dienu ir svētīgi. Autobusa sarunas un klusums prologa un epiloga vietā. Klusi sēžu un klusi cienu Seņkovu.

purvite @ 2015-01-25 20:41

Vakar skatījos Ivo Martinsona aktierspēli un priecājos. #NāvesDeja Prieks, ka viņš ir atgriezies.

AnnaFoma @ 2015-01-25 20:40

Par tiem, kuri savu dzīvi vēro no skatītāju rindām, ļaujot tai paiet garām. Tur pat nav sapņu par sapņiem.

Solvita_Velde @ 2015-01-25 20:39
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.