LŪCIS

Elīna Cērpa

LŪCIS

Dokumentāls meklējums 2 cēlienos

Režisore – Elīna Cērpa

Scenogrāfe un video māksliniece – Ineta Sipunova

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Muzikālais noformējums – Emīls Zilberts

Gaismu mākslinieks – Kevins Vins-Džonss (Kevin Wyn-Jones)

Vēsturisko dialogu konsultante – Austra Skudra

Koncepcijas un dramaturģijas konsultants – Matiass Knols (Matthias Knoll)

P. Lūča grima autori – Zane Žilinska, Romāns Kabaško

P. Lūča matu meistare – Mārīte Gaidele

P. Lūča uzacu meistare – Ilona Zariņa

Lomās: Imants Strads, Astra Baumane, Ilze Pukinska vai Regīna Devīte, Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Rūta Dišlere, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers, Pētera Lūča laikabiedri - Ivars Briedis, Ausma Dzintare, Dzintra Lezdiņa

Pirmizrāde: 2017. gada 18. augusts

Mēs būvējam atmiņas no tukšuma, no cilvēkiem, no neesošas sarunas;  mēs veidojam dialogu caur interesi un tad iznirst bijusī realitāte, vēsture - mūsu pamats. Leģendārais režisors un aktieris Pēteris Lūcis ir izvēlējies šo laiku, lai atkal uz kādu brīdi atgrieztos savā teātrī.

Izrāde tapusi NVO producentu kompānijas “Pigeon-bridge” pētnieciskā skatuves mākslas projekta “Bērni iet” rezultātā, sadarbībā ar aktrisi Astru Baumani, spāņu mākslinieku Migelu Anhelu Melgaresu (Miguel Angel Melgares) un radošo producenti Zani Esteri Gruntmani.

Izrāde tapusi ar Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu. 

Finansiālie atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rīgas Domes un Acción Cultural Española (AC/E) mobilitātes programma  “Programme for the Internationalisation of Spanish Culture” (PICE).   

Foto: Matīss Markovskis

 

 

    

 

Publikācijas

Tuvākās izrādes

ce. 24.08 18:30 Lielā zāle LŪCIS 3 st.
EUR 10.50/12.00/13.50/15.00
Pirkt biļeti
pk. 15.09 18:30 Lielā zāle LŪCIS 3 st.
EUR 10.50/12.00/13.50/15.00
Pirkt biļeti
se. 23.09 13:00 Lielā zāle LŪCIS 3 st.
EUR 10.50/12.00/13.50/15.00
Pirkt biļeti

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

"Lūcis" @VDT_LV noteikti ir viena no neparastākajām izrādēm, ko līdz šim esmu redzējusi. Iesaku!

Zane Brikmane @zanebrikmane @ 2017-08-21 10:10

“Lūcis” Valmieras drāmas teātrī – būtisks jaunās sezonas sākums. Tā ir izrāde, kas ir daudz dziļāka par vienas nozīmīgas mūsu teātra personības raksturojumu, tā uzvedina uz pārdomām – ko varam un ko nespējam paveikt mērķa labad (šoreiz, - lai saglabātu un attīstītu savu teātri, ir iespējams tieši un netieši zemoties tiem, kas var iznīcināt daudzu cilvēku darbu, tā padarot mūsu kultūru vājāku). Lūča dzīves/mākslas patiesības meklējumi dažās izrādes epizodēs var šķist komiski, taču atrast īsto „toni” (tā, lai saprot pēc iespējas vairāk) nav viegli un ātri paveicams. Zīmīgi, ka kāda no Lūča iestudējumu skatītājām izrāžu iespaidu nevar racionāli izskaidrot, tātad rasts kas tāds, kas uzrunā „maģiski”. Lūča misija - nostiprināt saikni ar mūsu kultūras mantojumu, iespējams, izmantojot vieglāk uztveramu formu, ir bijusi stratēģiski tālredzīga, ne vien uzturot teātra mīlestību tautā, bet sekmējot citu režisoru iespējas strādāt atšķirīgi. Izrāde ir kā sirdsdarbs, „neceļot pieminekli”, bet godājot un novērtējot, dažbrīd ar smaidu, dažbrīd skaidrojot sarežģītākos režisora lēmumus. Pārsteidzoša var šķist I.Strada lūciskošanās, man neradās jautājums, cik patiess/autentisks ir tēls. P.S. Tik ļoti gribētos noskatīties arī izrādi par Oļģertu Kroderu (piemērots aktieris VDT trupā ir). #krodersrunā

Armands Kalniņš @ 2017-08-19 15:01
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Jūs esat veiksmīgi pieteicies Valmieras Drāmas teātra jaunumiem!