LAIMĪGĀS DIENAS

Semjuels Bekets

LAIMĪGĀS DIENAS

Absurds 1 daļā

Režija – Inese Pudža

Scenogrāfija un kostīmi – Berta Vilipsone

Mūzika – Mārtiņš Jansons

Gaismas – Mareks Lužinskis

Lomās: Lelde Kalēja, Ingus Kniploks

Pirmizrāde: 2018. gada 9. marts

Vinnija un Villijs pavada kopā absurdi laimīgas dienas. Un brīnišķīgākais ir tas, ka, sakot pa vecai modei, ik katra diena nes jaunas zinības, lai arī cik nelielas. Vajag tikai mazliet piepūlēties. 

Īru dramaturgs, novelists un dzejnieks Semjuels Bekets (1906-1989) pasaules ievērību un apbrīnu guva ar savu ekstravaganto humora izjūtu un pesimismu attiecībā uz cilvēka esamību. Viņa absurdā un traģikomiskā dzīves uztvere nopietni ietekmēja viņa minimālisma stilā ieturētos darbus, padarot tos arvien mistiskākus un noslēpumainākus.

1932.gadā Bekets izdeva savu pirmo noveli, taču tā neguva nekādus panākumus. Arī vēlākie darbi nesniedza cerēto atsaucību un kritiķu novērtējumu. Tomēr 1949.gadā Semjuels Bekets sarakstīja savu slavenāko darbu „Gaidot Godo”. Lielie panākumi viņam ļāva turpināt un attīstīt radošo karjeru.

1961.gadā Bekets saņēma prestižo Starptautisko izdevēju balvu, bet 1969.gadā - Nobela prēmiju literatūrā. Viņa dzīvesbiedrene Sūzena, ņemot vērā lielo slavas nastu, šo notikumu nodēvēja par „katastrofu”.

Foto: M.Markovskis 

 

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

'Šī luga, manuprāt. ir domāta "na ljubiteļa" , un es no reizes uz reiz teātrī tāda sajūtos :) Paldies par izrādi!!! Lelde Kalēja, bija vērts šo sapni lolot!!! un īstenot dzīve.Bravo! Cieņā Odeta

Odeta @ 2018-03-11 20:58
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.