FANTOČINI NOSLĒPUMS

Rejs Bredberijs

FANTOČINI NOSLĒPUMS

Atmiņas par nākotni

Režisore un dramatizējuma autore – Jekaterina Polovceva (Maskava)

Scenogrāfs – Emīls Kapeļušs (Sanktpēterburga)

Gaismu mākslinieks – Igors Fomins (Sanktpēterburga)

Kostīmu māksliniece – Agnese Kaupere

Iluzionisti – Dace un Enriko Pecoli

Kustību konsultants – Kārlis Božs

Video mākslinieks – Aleksandrs Grunte

Mūzikas konsultants – Emīls Zilberts

Tulkotāja/ atdzejotāja – Agnese Rutkēviča

Lomās: Dace Everss, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Rihards Rudāks, Elīna Vāne, Kristaps Jursons vai Marks Žarčenko, Kurts Lužinskis vai Valts Kāpostiņš, Kate Jursone vai Elīza Jursone, Ričards Pūgulis, Artūrs Vasiļjevs

Pirmizrāde: 2018. gada 27. septembris

“Krāšņi noslēdzas diena, piepildot mani,
Stunda pravietiskā, pagātni noslēdzošā stunda,
Jau aizsniedz man kaklu, un, kamēr vēl mirdz tavs gaismas stars,
Tevi, dzīve, es dziedu, un tevi, zeme, es dziedu
Tevi, dzīvības pilno, dzīvības elektrizēto ķermeni dziedu.”  Volts Vitmens

Šis ir stāsts par ģimeni, tās mīlestību un uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un dzīvošanu tālāk. Izrāde padara iespējamu to, kas reālajā dzīvē ir utopisks sapnis – absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšana. Šis ļoti emocionālais un interesantais Reja Bredberija zinātniskās fantastikas literatūras autora stāsts, kurā iekļauti Volta Vitmena teksti, Latvijā tiek iestudēts pirmo reizi.

Foto: Matīss Markovskis 

Smēķē Izrādē smēķē

Publikācijas

Tuvākās izrādes

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Nekā slikta gan iestudējumā nav. Filosofiski vēstījumu uztvēru kā cieņas apliecinājumu visām vecmāmiņām, kurām ir bijusi, ir un gan jau ka turpinās būt nenovērtējama nozīme mūsu katra dzīvē. Vairāk tādu vecmāmiņu kā Elīna Vāne! Līdzi paņemtie bērni, ja vēl neuztver vēstījumu, var skatīties iluzionistu cienīgos trikos. Lielākais pārsteigums - citādā režija, vizuālos risinājumus ieskaitot.

Dao @ 2018-12-03 21:49

Izlasījām šeit esošās atsauksmes un devāmies uz teātri, neko sliktu nenojaušot. Jāsaka, ka jau ar pirmajām ainām piedzīvojām zināmu vilšanos un pat šoku, kas turpinājās visu izrādi. Izrādes kopējā noskaņa ir drūma, skumja un brīžiem spocīga. Nāves, novecošanas, liktens neizbēgamības un traģiskuma klātbūtne ir teju katrā ainā. Nedomāju, ka izrāde ir piemērota ģimenēm - bērniem noteikti nē. Uz skatuves, manuprāt, pilnīgi lieki smēķē, bet ne tikai tamdēļ... Un arī vecmāmiņas, visticamāk, nevajadzētu vest uz izrādi, jo tiek apspēlēts vecmāmiņu nāves temats. Specefekti gan ir uz visām 9 vai pat 10 ballēm.

Arturo @ 2018-11-15 21:51

Es gan sevi nepieskaitu pie fantastikas žanra cienītājiem, kaut tīņu gados it daudz lasīju tieši tāda tipa grāmatas. Tomēr izrāde "Fantočini noslēpums" Valmieras drāmas teātris bija tā vērta, lai to redzētu. Nerakstīšu gari, gan jau būs izvērstas recenzijas vēl pēc šīm pāris pirmajām izrādēm. Un lai drīzāk katrs pats aiziet izrādes tēlos paklejot laikā starp jaunību un novecošanu, starp aiziešanu un atgriešanos vai starp svešo pasauli un mātes mīlestības alkām un tamlīdzīgiem meklējumiem sevī un citos. Viena šīs izrādes aina paliks ilgi atmiņā – kā aktrise Dace Everss ar savu skatuves partneri - mazo meitenīti - aicināja iztēloties viņas tēla sarunu ar sevi, ar savu bērnību. To labi attiecīgi ar savu tēlu bērnības dublieriem darīja arī Rihards Rudāks un Tālivaldis Lasmanis. Bet jums abām iznāca vislabāk. Tik emocionāli un dziļi, ka man, un laikam jau visai zālei, tādēļ pat aplaudēt negribējās. Ja pareizi sapratu, arī no aizkustinājuma. Paldies!!!

Valters Korālis @ 2018-10-01 17:28

Vēl viena Valmieras drāmas teātra izrāde, kura ļoti aizkustināja, jo sevišķi tās pirmajā cēlienā. Nekāpju teātra kritiķu un šīs jomas viedo kurpēs, bet šoreiz izrādes sākums pārliecināja vairāk nekā nobeigums. Katrā ziņā vērts redzēt ne tikai stāsta, bet arī atšķirīgā režisora (viesrežisore no Maskavas) rokraksta, scenogrāfijas un debešķīgi skaistās mūzikas dēļ.

Zane Brikmane @ 2018-10-01 17:20

pirmizrādes tēlpjums nepārliecināja. iespējams, ka izrādei " jāiespēlējas vai jāiedzīvojas ". pieķēru sevi pie domas, ka tieši aktieru darbs atgādināja aģitbrigāžu uzstāšanos - deklamācija, sadalītas darbības, protams, bija arī pērles, bet tās ....bija tikai dažas. manas uzslavas scenogrāfijai , ko papildina tērpi un muzikālais noformējums. teātrī ienākusi jauna elpa, atliek to ieelpot līdz diafragmai un.....lēnām pūst laukā - būs labi :)

EvijaB @ 2018-09-29 14:43

Vakar piedzīvotais pirmizrādē deva iespēju pārdomāt mākslas iespaidu. Ir radusies gaiša sajūta, lai gan stāsts bija par traģisku dzīves pavērsienu - kā lieliem, tā maziem. Aicinātā režisore uz Valmieras skatuves radījusi brīnumu. Par pārdzīvoto stāstīt gaiši. Bredberija stāsts uz skatuves, dzīvs stāsts. Izrāde katra vecuma cilvēkiem raisīs asociācijas. Turu īkšķi, lai to pamana un apmeklē ģimenes. Lieli sveicieni Rihardam Rudākam. Viņš bija tik lielisks puikas lomā. Ticamība absolūta.

Mairita Kaņepe @ 2018-09-28 15:54

Skaista, trausla, smeldzīga. Katram no mums! Domāju, arī bērniem patiktu, jo tā elektriskā vecmāmiņa ir katram no mums bijusi. Vismaz tā gribētos! Un Elīna Vāne šajā lomā bija patiesi lieliska!

Ieva_Br @ 2018-09-28 14:38

Paldies par vakardienas izrādi - ļoti saturīga un interesanta, dziļa un neparasta. Mans 16 gadīgais dēls arī bija sajūsmā. Domāju, šis būs ļoti saistošs piedzīvojums Latvijas teātra faniem, jo izrādē organiski savienojas tekstuālais un emocionālais saturs, vizuālās ilustrācijas, scenogrāfija, kostīmi, protams, izcila mūzika!!!

Daiga Mazvērsīte @ 2018-09-28 11:49

Tieši tā- sirsnīga un mīļa! Paldies!

Līga Aizsila @ 2018-09-28 11:35

Malači ;) Bija prieks sadarboties ;) Paldies par iespēju ;)

Dace Pecolli Pezzoli @ 2018-09-28 11:35

Ļoti laba izrāde!!!

Dana Eglīte @ 2018-09-28 11:34

Ļoti sirsnīga un mīļa izrāde! Paldies!

Ilze Ulme @ 2018-09-28 11:33
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.