EMMIJAS LAIME

Pēc Rainera Vernera Fasbindera “Bailes saēd dvēseli” scenārija motīviem

EMMIJAS LAIME

Māras Ķimeles skatuves variants 2 daļās

Režisore – Māra Ķimele

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Horeogrāfe – Linda Mīļā

Muzikālais noformējums – Emīls Zilberts

Video mākslinieks – Gatis Priednieks-Melnacis

Lomās: Inese Ramute, Jānis Znotiņš, Aigars Apinis, Dace Everss, Ināra Ieviņa, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Juris Laviņš, Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Ģirts Rāviņš, Baiba Valante, Elīna Vāne, Māra Vīgante

Pirmizrāde: 2016. gada 2. decembris

Darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā kā Bābelē saplūst visdažādākās tautas, katra ar savām vēlmēm un ieražām. Tur notiek liktenīgā vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali satikšanās. Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi?

“Šis ir stāsts par mīlestību, kas patiesībā ir neiespējama, taču tomēr ir iespējama.” (R.V.Fasbinders) 

Izrāde saņēmusi VDT Skatītāju balvu nominācijā "Gada izrāde" 2016./ 2017.gada sezonā!

Foto: Matīss Markovskis  

Izrādē tiek izmantota ūdenspīpe. 

Smēķē Izrādē smēķē

Publikācijas

Tuvākās izrādes

se. 23.02 18:00 - EMMIJAS LAIME

Viesizrāde Liepājas teātrī

2 st. 50 min.
EUR 5.00/6.00/10.00/13.00/16.00/18.00
Pirkt biļeti
sv. 24.02 13:00 - EMMIJAS LAIME

PAPILDIZRĀDE. Viesizrāde Liepājas teātrī .

2 st. 50 min.
EUR 5.00/6.00/10.00/13.00/16.00/18.00
Pirkt biļeti
se. 02.03 18:30 Apaļā zāle EMMIJAS LAIME 2 st. 50 min.
EUR 18.00
Pirkt biļeti
sv. 03.03 17:00 Apaļā zāle EMMIJAS LAIME 2 st. 50 min.
EUR 18.00
Pirkt biļeti

Komentāri

Pieslēdzies un pievieno savu komentāru par izrādi

Pieslēgties

Reģistrēties

Ļoti laba izrāde. Par stereotipu postošo ietekmi uz cilvēcīgumu, līdzjūtību cilvēkā. Par vientulību starp miljoniem cilvēku. Uzskatu, ka imigrantu tēma paliek arvien aktuālāka. Izcila scenogrāfija un aktierspēle. Šī ir izrāde, kuru noskatoties, ir sajūta, ka esi palicis labestīgāks. Bija tik interesanti un aizraujoši skatīties, ka laika izjūta pazuda pavisam. Šī ir viena no retajām izrādēm, kuru skatītos vēlreiz.

Vizbulīte @ 2018-06-04 00:09

Neskatotie uz visiem iepriekšējiem sajūsmas pilnajiem komentāriem, esmu spiests atzīt ka pēc izrādes noTeātra izgāju ar pretīgu sajūtu. Pirmo reizi man gribas teikt - atdodiem manu naudu par biļeti! Īsti neizprotu, ar kādu mērķi režisore ir aktualizējusi šo tēmu tik nejēdzīgi nepiemērotā laikā - it kā nepietiktu ar pseidoliberālo velkomistu prāta zombēšanu par to, cik tā saucamie "bēgļi" (patiesībā ekonomiskie migranti, nelegālie robežpārkāpēji) strādīgi, izglītoti, mums vitāli nepieciešami utt. Cik mums jābūt tolerantiem, iecietīgiem, draudzīgiem!? Piedodiet man, ja es nespēju saskatīt to dziļi noslēpto, racionālo domu graudu izrādē - diemžēl es redzēju tikai to, kas bija virspusē un nepārprotami pasniegts. Un tas ir : Slinkais vācietis, kurš simulējot slimību, guļ mājās, dzer alu, aurojot kā neandertālietis, skatās futbolu, un pazemo sievu. Sliktais vācietis, kurš neapkalpo nabaga migrantu, jo tas nav pacenties divu gadu laikā apgūt vācu valodu. Sliktie vācieši, kuri grib SAVĀS(!) mājās saglabāt savu kārtību.Un tam pretstatā nabaga Ali, kurš strādā virsstundas un no stresa(!) regulāri slimo ar kunģa čūlu!? Jēziņ, jūs to nopietni!? Kāds stress, ierodoties pie visa gatava - pie tā, ko tie paši "slinkie" vācieši ir radījuši pēc ww2, smagi strādājot un paceļot savu valsti līdz Eiropas pirmajai ekonomikai un vienai no pasaules bagātākajām valstīm! Ali varēja neriskēt ar sava kunģa veselību un palikt ar visām piecām māsām dzimtajā Marokā, lai ar savu darbu, nesavtīgi strādājot virsstundas, līdzētu valstij sasniegt Vācijas līmeni . Arī Emijas un Ali mīlestība man vairāk atgādina padzīvojušas sievietes un jauna, izskatīga alfonsa attiecības, kurās katra no pusēm saņem kāroto. Varbūt pagājušā gadsimta 70os gados, kad Rainers Verners Fasbinders radīja filmu "Bailes saēd dvēseli", imigrācijas tēma aplūkojama un vērtējama caur citu prizmu, diemžēl šodienas situācijas kontekstā es to uztveru šādi.

senais1 @ 2017-12-16 20:30

Man ļoti patika. Īsts teātris - tāds sen nebija baudīts. Salīdzinot ar Pakļaušanos Jaunajā teātrī, daudz daudz daudz veiksmīgāks iestudējums. Nebija īsti vietā tas telefona savienojums/nesavienojums, tam trūka iepriekšējas sasaistes ar kontekstu, lai gan, protams, smieklīgi (un skumji reāli). Nepatika lugas atrisinājums, bet tā jau ir autora vaina. Aktieri izcili, atjautīga scenogrāfija, paldies Jums visiem!

migla @ 2017-08-17 12:12

"Emmijas laime" @VDT_LV - vienreizēji. Izcili. Šim brīdim aktuāli. Bravo!!!!

Ilze Brokane ‏@iilzeb @ 2017-01-16 12:27

Pēc manā ieskatā tukšās 2015./2016.gada sezonas Valmieras drāmas teātrī beidzot parādījušās divas izrādes, kuras vērts apmeklēt - "Muiža kaņepēs" un "Emmijas laime". "Emmijas laime" ir darbs, kāda ļoti pietrūka teātra repertuārā. Mūsdienīga dramaturģija, interesants iestudējums, ļoti laba aktieru spēle. Ļoti precīzi un raksturīgi novērotajam Vācijā atainoti gan vācieši, gan imigranti. Paldies Mārai Ķimelei par darbu. Man izrādē nedaudz pietrūka kulminācijas momenta.

silvija @ 2016-12-16 11:49

Māra Ķimele atgriezusies Valmierā. Paldies teātrim par šo notikumu. Izrāde brīnišķīga. Atspoguļo mūsdienas Eiropā. Kad Vācija apprecas ar Sīriju vai Turciju. Trāpīgi, asprātīgi, brīnišķīgs izrādei vieglums. Gribas smaidīt arī pēc izrādes. Paldies.

Yess @ 2016-12-07 11:42

Ļoti laba izrāde! Ramute, Znotiņš pozitīvi pārsteidza. Meiers kā vienmēr - spožs. Iesaku!

Vero @ 2016-12-06 17:33

Noteikti aizbrauciet uz @VDT_LV izrādi Emmijas laime. Inese Ramute un Jānis Znotiņš izcili. Tagad gribas redzēt Fasbindera 74. g. filmu.

Vintra Vilcāne @vintravilcane @ 2016-12-06 14:40
Valmieras drāmas teātris

Paldies! Uz norādīto e-pasta adresi ir nosūtīta vēstule, lai apstiprinātu jūsu e-pastu.