Baiba Valante

Baiba Valante

Born (female): March 12, 1954

Date of Birth: March 12, 1954. Finished Jekabpils Secondary school (1972) and since that has worked in Valmiera Drama theatre. At the beginning as prompter playing bit-parts but later performing notable whole spectrum characters, that gain appreciation in yearly Latvian theatre parade and prove the idea that success does not mean only the talent but also hard and determined work.

Baiba participates in the International Theatre Association for Children and Young People ASSITEJ. She has a good command in Swedish and due to that she cooperates with Riksteatern in Stockholm.

Skats no izrādes "Meža meitas", 2018 Skats no izrādes "Nepabeigtās kāzas", 2017 Skats no izrādes "Emmijas laime", 2016 Skats no izrādes "Smaržo sēnes", 2015 Skats no izrādes "Rudenīgais blūzs", 2015 Skats no izrādes "Maija un Paija", 2015

Lomas Valmieras teātrī:

Kaija (S.Reinsone "Meža meitas", 2018)

Rota, Kronīša kundze (A.Lapiņš "Nepabeigtās kāzas", 2017)

Angermeijera kundze ("Emmijas laime", pēc R.V.Fasbindera "Bailes saēd dvēseli" scenārija motīviem, 2016)

Mirdza Kēlerte (G.Priede "Smaržo sēnes", 2015)

Dorisa (A.Menčels "Rudenīgais blūzs", 2015) 

Misis Levicka  (Pēc Ž.Lorensas romāna "Garie gadi" un V.Delmāras kinoscenārija "Dodiet ceļu rītdienai" motīviem "Eņģeļa kreisais spārns", 2015)

Zīle-Vālodze; arī Saules meita (A.Brigadere "Maija un Paija", 2015)

Lēdija Monteki (V.Šekspīrs "Romeo un Džuljeta", 2014) 

Dotija Otlija/misis Klaketa (M. Freina "Klusumu! Notiek izrāde!", 2014)

Lidija (Ģ. Urbana "Visām pelēm garšo siers", 2014)

Vecmāte (Ē. M. Remarka "Triumfa arka", 2013)

Sieva (R. Blaumaņa "Raudupiete", 2013)

Pirmā bezatbildīgā dāma (M. Bulgakova"Zojkina kvartira", 2012)

Kakonijas kalpone, madāma (J. Hašeka „Šveiks”, 2012)

Tomuļu māte (L. Gundara "Advents Silmačos", 2012)

Bjūla Biningza (T. Viljamsa "Orfejs pazemē", 2011)

Donna Lusija de Alvadoresa (B. Tomasa "Krustmāte no Brazīlijas", 2010)

Anna (A. Lapiņa "Eldorado", 2010)

Ieva (R. Blaumaņa "No saldenās pudeles", 2010)

Emīla māte (Ē. Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni", 2009)

Daktere Ese (M.Zīverta "Klauns Fiasko", 2009)

Gurmižska (A. Ostrovska "Mežs", 2008)

Loma izrādē I.Zanderes "Ineses tantes mīklainie panti", 2007

Mācītāja kundze (H.Vuolijoki „Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes", 2007)

Īda (A. Kivirehka „Igauņu bēres", 2007)

Darja Aleksejevna (F. Dostojevska "Idiots", 2006)

Roze, Zalevska kundze, Milleres kalpone, Viesnīcas saimniece, Dāma cepurē, Koriste (Ē. M. Remarka „Trīs draugi", 2006)

Misis Tečere (M. Tvena "Toms Sojers", 2005)

Misis Peidža (V. Šekspīra "Vindzorieši", 2005)

Anna Debestiņ' (J.Jurkāna "Ku–kū...", 2005)

Kalēja atraitne (Ā. Alunāna "Sādžu dakteris", 2004)

Peļu māte (E. Blaitones "Pauks un Šmauks", 2004)

Maz-Purkaliete, Sieviete (R. Blaumaņa "Aizbirušais avots", 2004)

Tomuļmāte (R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", 2004)

Laima (A. Brigaderes "Maija un Paija", 2003)

Austra (R. Mežavilkas "Stiprs ziemeļrietumu vējš", 2002)

Marenīca (R. Blaumaņa "Baltais", 2001)

Polīna (A. Čehova "Kaija", 2001)

Sofija (Ž. Puarē "Tikumības komēdija", 2000)

Olga (M. Gorkija "Vasaras ļaudis", 2000)

Sofija (Ž. Puarē "Tikumības komēdija", 2000)

Hanna (Ā. Kērtesa "Atraitnes", 1999)

Buša madama (V. Sauleskalna "Meldermeitiņa", 1998)

Oļiņiete (brāļu Kaudzīšu "Mērnieku laiki", 1998) – 1997./1998. gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākais aktrise otrā plāna lomā"

Tammaru saimniece (A. Kicberga "Vilkate", 1998)

Irme (M. Zīverta "Minhauzena precības", 1998) – 1997./1998. gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākais aktrise otrā plāna lomā"

Babakina (A. Čehova "Ivanovs", 1997) – 1997./1998. gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākais aktrise otrā plāna lomā"

Karaliene Anna (E. Skriba "Glāze ūdens", 1996)

Nena (nezināma 16. gs. autora luga "Venēciete", 1996)

Vāvere Kuplaste (J. Šīrmaņa "Zaķu Lieldienas", 1996; "Lieldienu lustes Lielmežā", 2001)

Diāna (E. de Filipo "Filumena Marturano", 1995)

Antikrokostarks (Ņ. Kasianas "Ninigra un Aligru", 1995)

Lida Petrusova (P. Kohouta "Tāda mīla", 1995)

Stīna (M. Ēbergas "Kalpone Gustava, Juhana meita", 1994)

Mollija Kadena (Dž .B. Prīstlija "Zelta aunāda", 1994)

Kristīne Linne (H. Ibsena "Leļļu nams", 1994)

Sāra (K. Hamsuna "Juhana Nāgela mistērijas", 1993)

Alīna (F. Sagānas "Mēs mīlam un mēs dzīvojam", 1992)

Istabene (A. Šniclera "Riņķa dancis", 1992)

Grietiņa (K. Skalbes "Kaķīša dzirnavas", 1991)

Ženevjeva (K. Manjē "Blēzs", 1991)

Lilija (E. Vulfa "Svētki Skangalē", 1990)

Ošinska (P. Putniņa "Žēlojiet mūs", 1990)

Aukle (V. Šekspīra "Romeo un Džuljeta", 1989)

Pilsētnīte (Raiņa "Daugava", 1988)

Zane (Raiņa "Pūt, vējiņi!", 1985)

Anita (V. Lāča "Zvejnieka dēls", 1984)

Frīda (Raiņa "Mīla stiprāka par nāvi", 1983)

Mērija Marija (A. Kronina "Kamēr tu pie manis", 1982)

Princese Zeltīte (A. Brigaderes "Sprīdītis", 1982)

Marule (V. Sauleskalna "Meldermeitiņa", 1980)

Monta Mea (J. Heltaji "Mēmais bruņinieks", 1979)

Aelita (P. Putniņa "Pasaulīt, tu ļaužu ēka...", 1978)

Marga (G. Priedes "Žagatas dziesma", 1978)

Neta (A. Kronina "Trīs mīlestības", 1978)

Inkena (G. Hauptmaņa "Pirms saules rieta", 1977)

Emīlija (Ā. Alunāna "Seši mazi bundzenieki", 1976)

Silvija (H. Gulbja "Cīrulīši", 1975)

 

Lomas citos teātros:

Velta (Teātra TT izrādē "Latviešu kāzas", 2013)

Loma izrādē („Den långa, långa resan" Riksteatern Stokholmā, Zviedrijā, 2003)

 

Lomas TV:

Ludmila Sergejevna (Somijas TV studijas Freemantle Media Finland "Atvadas", 2009–2010)

 

Balvas:

  • 1997./1998. gada sezonas Latvijas Teātra gada balva un VDT balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Babakinas lomu izrādē „Ivanovs", Irmes lomu izrādē „Minhauzena precības" un Oļinietes lomu izrādē „Mērnieku laiki")
  • 1996./1997.gada sezonā VDT balva kategorijā „Labākā aktrise" (par Karalienes Annas lomu izrādē "Glāze ūdens" un Nenas lomu izrādē "Venēciete")
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text