Inese Ramute

Inese Ramute

Born (female): Sept. 19, 1955

Born in Riga in teacher family, Sept. 19, 1955. Graduated from Department of Actors and Directors at Latvian State Conservatoire (1978) - together with colleagues Aigars Vilims and Januss Johansons. Since that has worked in Valmiera theatre.

In her childhood Inese lived „everywhere", moving from one place to other together with father, who worked as principal in several schools.

Now she is studying again - doing her master's degree at Latvian Culture Academy. On stage and in real life she can be diverse: charming, beautiful, serious, witty and mysterious.

Skats no izrādes "Mīlestības testaments", 2018 Skats no izrādes "Meža meitas", 2018 Skats no izrādes "Eiridīke", 2017 Skats no izrādes "Nepabeigtās kāzas", 2017 Skats no izrādes "Pelikāns", 2017 Skats no izrādes "Emmijas laime", 2016

Lomas Valmieras teātrī:

Estere Haidenreihova (P.Kohouts "Mīlestības testaments", 2018)

Dzidra (S.Reinsone "Meža meitas", 2018)

Eiridīkes māte (Ž.Anuijs "Eiridīke", 2017)

Bulciņa-Martinsone (A.Lapiņš "Nepabeigtās kāzas", 2017)

Māte Elīse (A.Strindbergs "Pelikāns", 2017)

Emmija Kurikovska ("Emmijas laime", pēc R.V.Fasbindera "Bailes saēd dvēseli" scenārija motīviem, 2016)

Čvankina (pēc A.Suhovo-Kobiļina lugu "Tarelkina nāve" un "Krečinska kāzas" motīviem "Razpļujeva sapņi", 2016)

Celovaņjeva Anna Markovna, sīkpilsone (M.Gorkijs "Zikovi", 2016 )

Annuška, Mūķene ( M.Bulgakovs "Meistars un Margarita", 2015 )

Loma izrādē "Bērns vārdā Rainis", 2015

Plaska (A.Brigadere "Maija un Paija", 2015)

Johanna Rācenis (L.Gundars "Balle būs", 2014)

Made (L.Gundars "Vienādas asinis", 2014)

Belinda Blēra (Flāvija) (M. Freina "Klusumu! Notiek izrāde!", 2014)

Mācītāja (P. Ū. Enkvista "Lūša stundā", 2013)

Amālija Gišāra, Ustiņja, bēgle, Hrapugina, Marinas māte (B. Pasternaka "Doktors Živago", 2013)

Mnačko (A. Lapiņa "Klaidoņa lūgšana", 2012)

Otrā bezatbildīgā dāma (M. Bulgakova"Zojkina kvartira", 2012)

Mammīte („Egoisti”, pēc M. Gorkija lugas „Sīkpilsoņi” motīviem, 2012)

Pindacīša (L. Gundara "Advents Silmačos", 2012)

Vī Talbota (T. Viljamsa "Orfejs pazemē", 2011)

Pasaku stāsta ("Baltā kamielēna sapnītis", 2011)

Esmeralda Dzintars ("Krāsainās pasakas", pēc I.Ziedoņa pasaku motīviem, 2011)

Katrīne Stokmane (H. Ibsena "Dr.Stokmanis", 2010)

Loma  izrādē "Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās" (pēc E.Virzas poēmas „Straumēni” motīviem, 2010)

Jakoba kundze, Apteksne (Ē. Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni", 2009)

Marija (V. Šekspīra "Divpadsmitā nakts", 2009)  

Profesore Jensena (I. Bergmaņa "Marionetes", 2008) 

Auguste (A. Lapiņa "Atvari", 2008)

Loma izrādē "Eža kažociņš" (pēc V.Plūdoņa pasakas motīviem, 2007)

Katja (I. Viripajeva „Valentīndiena", 2007)

Vecmāmiņa (J. Helda „Nomales bildīte", 2007)

Ortenzija (K. Goldoni „Mirandolīna jeb Sirmums bārdā, bet sātans ribās", 2006)

Korinkina (A. Ostrovska „Bez vainas vainīgie", 2006)

Helēna (Š. Dileinijas "Medus garša", 2006)

Berte (H. Ibsena "Heda Gablere", 2005)

Olīva (N. Saimona "Dīvainais pāris", 2005)

Vizbulīte (J .Jurkāna "Ku–kū...", 2005)

Vārnaga sieva (R. Blaumaņa "Aizbirušais avots", 2004)

Tomuļmāte (R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", 2004)

Atslēdzniece, Kalpone (Raiņa "Krauklītis", 2004) – nominācija 2003./2004. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Elza (E. Sniedzes "Tie paši oši", 2003) – nominācija 2003./2004. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Velta (L. Stumbres "Letiņi", 2003)

Roplainiete (R. Blaumaņa "Pazudušais dēls", 2002)

Māte (H. Paukša "Godīgā meitene", 2002)

Soja (B. Nušiča "Ministrienes kundze", 2002)

Roplainiete (R. Blaumaņa "Pazudušais dēls", 2002) – 2001./2002.gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Anniņa (I. Ābeles "Tumšie brieži", 2001) – 2001./2002.gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Jūlija (M. Gorkija "Vasaras ļaudis", 2000

Misis Barkere (E. Olbija "Amerikāņu sapnis", 2000)

Miilija (A. Fugarda „Stundu pēc pusnakts", 1999)

Anna (Ā. Kērtesa "Atraitnes", 1999)

Annija (F. K. Kreca "Brauciens pēc laimes", 1998)

Ilze (brāļu Kaudzīšu "Mērnieku laiki", 1998)

Klāra Klukste, Pērle Pēkšķe (O. Bouenas "Klāra Klukste", 1997)

Līze (R. Blaumaņa "Ļaunais gars", 1996)

Mārlboras hercogiene (E. Skriba "Glāze ūdens", 1996)

Lidija (Ģ. Urbana "Visām pelēm garšo siers", 1996)

Otrā aktrise (L. Pirandello "Sešas personas meklē autoru", 1995)

Mjuriela (N. Saimona "Apartaments "Plaza" viesnīcā", 1994)

Eva (I. Bergmaņa "Rudens sonāte", 1994)

Konnoriete (G. Janovska "Izdedži", 1994)

Jaunā kundze (A. Šniclera "Riņķa dancis", 1992)

Glorija (Dž. Patrika "Dārgā Pamela", 1992)

Roze (L. Stumbres "Roze", 1992)

Minniņa (K. Skalbes "Kaķīša dzirnavas", 1991)

Daga Hiršmane (M. Zīverta "Pēdējā laiva", 1991)

Laura (K. Manjē "Blēzs", 1991)

Solanža Darselo (A. Žerī "Sestais stāvs", 1990)

Lilija (E. Vulfa "Svētki Skangalē", 1990)

Rita (M. Dišleres "Kraujēnu mantinieki", 1989)

Gundega (A. Brigaderes "Princese Gundega un karalis Brusubārda", 1989)

Krista (L. Stumbres "Nākošpavasar", 1988)

Ennija (A. Eikborna "Kopdzīvošana jeb Normena uzvaras", 1987)

Sallija Boulsa (Dž. Masterofa, Dž. Kendera, F. Eba "Kabarē", 1987)

Čitra (R. Tagores "Čitra", 1986)

Oļa (V. Rozova "Pie jūras", 1986)

Zenta (V. Lāča "Zvejnieka dēls", 1984)

Donja Beatrise (P. Kalderona de la Barkas "Dāma–spoks", 1983)

Grieta (Raiņa "Mīla stiprāka par nāvi", 1983)

Jeļena (A. Čehova "Tēvocis Vaņa", 1983)

Lienīte (A. Brigaderes "Sprīdītis", 1982)

Marina (E. Radzinska "Sieviete ārpus mīlestības un nāves", 1981)

Geilija Geja sieva (B. Brehta "Vīrs paliek vīrs", 1980)

Nikoleta (P. Putniņa "Pusdūša", 1980)

Karlote (J. Heltaji "Mēmais bruņinieks", 1979)

Eiridike (Ž. Anuija "Eiridike", 1978)

Nastja (M. Gorkija "Dibenā", 1978)

Zelmiņa (R. Blaumaņa "Indrāni", 1978)

 

Lomas citos teātros:

Katrīne Kalniņa (J. Lūsēna, M. Zālītes "Kaupēn, mans mīļais",  apvienība ARS NOVA, 2011)

Elzas māte (J. Lūsēna, E. Zālītes "Agrā rūsa", apvienība ARS NOVA, 2010)

 

Lomas kino un TV:

Mērija (TV3 seriāls "UgunsGrēks, 2010)

Kaimiņiene („Mona", 2005)

Vecāmāte („Bēgšana", 2004)

Lidija („Pitons", 2003)

Māte („Kāda koka stāsts", 2001)

Ināra („Trīs minūtes lidojuma", 1979)

Slaucēja („Likteņa līdumnieki")

Dzintra („Neparastās derības")

Māra („Papiņš")

 

Balvas

  • 2016./2017. gada Skatītāju balva nominācijā "Gada aktrise I plāna lomā" un VDT balva kategorijā "Gada aktrise" (par Emmijas lomu izrādē "Emmijas laime" un Mātes Elīses lomu izrādē "Pelikāns")
  • 2010./2011.gada sezonas VDT režisoru balva par radošu iniciatīvu un profesionālu izpildījumu, veidojot izrādi bērniem „Baltā kamielēna sapnītis”
  • 2001./2002.gada sezonas VDT balva kategorijā „Gada aktrise otrā plāna lomā" (par Roplainietes lomu izrādē „Pazudušais dēls")
  • 2001./2002.gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Anniņas lomu izrādē „Tumšie brieži" un Roplainietes lomu izrādē „Pazudušais dēls")
  • 1996./1997.gada sezonas VDT Teātra balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" par lomām teātra iestudējumos
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text