Skaidrīte Putniņa

Skaidrīte Putniņa

Born (female): Feb. 10, 1945

Born in Cirava parish in Liepaja district,  Oct. 2, 1945. Father -  hairdresser. Finished Baltic Navy Studio of Drama in Liepaja (1968). Since that has worked in Valmiera Drama theatre. Skaidrite sparkles around femininity and joy of living.

Director Olgerts Kroders has said about her: „Skaidrite has a  godsend talent  and intuition how to perform more than knowledge. Along with experience it makes her one of the most interesting actresses in Latvian theatres."

Skats no izrādes "Džeina Eira", 2016 Skats no izrādes "Muiža kaņepēs", 2016 Skats no izrādes "Razpļujeva sapņi", 2016 Skats no izrādes "Medību pils", 2016 Skats no izrādes "Smaržo sēnes", 2015 Skats no izrādes "Eņģeļa kreisais spārns", 2015

Lomas Valmieras teātrī:

Ausma (S.Reinsone "Meža meitas", 2018)

Lielā Mamma (T.Viljamss "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta", 2017)

Kaimiņiene Velta (A.Lapiņš "Nepabeigtās kāzas", 2017)

Misis Fērfeksa un Hanna (Š.Brontē "Džeina Eira", 2016)

Taņuška, kalpone (pēc A.Ostrovska lugas "Mežs" motīviem "Muiža kaņepēs", 2016)

Mavruša (pēc  A.Suhovo-Kobiļina lugu "Tarelkina nāve" un "Krečinska kāzas" motīviem "Razpļujeva sapņi", 2016)

Anna, māte (H.Gulbis "Medību pils", 2016)

Tamāra Raubēna (G.Priede "Smaržo sēnes")

Lūsija Kūpere (Pēc Ž.Lorensas romāna "Garie gadi" un V.Delmāras kinoscenārija "Dodiet ceļu rītdienai" motīviem "Eņģeļa kreisais spārns", 2015)

Aukle (V.Šekspīrs "Romeo un Džuljeta", 2014)

Tabs (H. Pintera "Siltumnīca", 2014)

Laura Vingfīlda (T. Viljamsa "Stikla zvērnīca", 2014)

Ģertrūde (P. Hamiltona"Virve", 2013)

Piegriezēja (M. Bulgakova "Zojkina kvartira", 2012)

Traktiernieka Paliveca sieva (J. Hašeka „Šveiks”, 2012)

Zuzanna (A. Eglīša "Bezkaunīgie veči", 2012)

Portere (T. Viljamsa "Orfejs pazemē", 2011)

Milda (E. Sniedzes "Mākoņains, iespējams skaidrosies", 2011)

Margarita Korla (F. Šillera "Marija Stjuarte", 2010)

Keti (O. Bagaturijas "Karalis Līrs nabagmājā", 2009) 

Šarlote Ivanovna (A. Čehova "Ķiršu dārzs", 2009) 

Marianna (E. Sniedzes "Līdz pavasarim", 2008) 

Valentīna (I. Viripajeva „Valentīndiena", 2007)

Īda (A. Kivirehka „Igauņu bēres", 2007)

Kārena (V. Šekspīra „Karalis Līrs", 2006)

Ģenerāliene Jepančina (F. Dostojevska "Idiots", 2006) – Latvijas Teātra balva  kategorijā „Gada aktrise otrā plāna lomā"

Misis Kviklija (V. Šekspīra "Vindzorieši", 2005)

Meja Berindžere (R. Eklenda "Dzīve trijatā", 2005)

Jūrascūciņa Jūlīte (E. Blaitones "Pauks un Šmauks", 2004)

Liel-Upmaliešu māte, Sieviete (R. Blaumaņa "Aizbirušais avots", 2004)

Pindacīša (R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", 2004)

Miss Letisa (P.Šefers "Letisa un mīlašķis", 2004)

Plaska (A. Brigaderes "Maija un Paija", 2003)

Valija (E. Sniedzes "Tie paši oši", 2003)

Marta (L. Stumbres "Letiņi", 2003)

Misis Benksa (N. Saimona "Basām kājām pa parku", 2003)

Lācenīte (K. Briknera "Sarkangalvīte", 2002)

Medmāsa (R. Tomā "Lamatas", 2002)

Krustmāte Savka (B. Nusiča "Ministrienes kundze", 2002) – nominācija 2001./2002. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Vecā grāfiene (F. Dostojevska "Spēlmanis", 2002) – nominācija 2001./2002. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā"

Polīna (A. Čehova "Kaija", 2001)

Mammucis (E. Olbija "Amerikāņu sapnis", 2000)

Alma Eglīte (E. Šņores"Savējie sapratīs", 1999) – nominācija 1999./2000. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Labākā aktrise"

Anna Pavlovna (Ļ. Tolstoja "Dzīvais mironis", 1999)

Ella Rentheima (H. Ibsena "Jūns Gabriels Borkmanis", 1998)

Zinaida Savišna (A. Čehova "Ivanovs", 1997)

Orija (nezināma 16. gs. autora "Venēciete", 1996)

Filumena Marturano (E.de Filipo "Filumena Marturano", 1995)

Miorlana (Ņ. Kasianas "Ninigra un Aligru", 1995)

Roze (G. Janovska "Izdedži", 1994)

Džezualda (A. Ručello "Ferdinando", 1994)

Stēnersena kundze (K. Hamsuna "Juhana Nāgela mistērijas", 1993)

Holga (A. Millera "Pēc grēkā krišanas", 1993)

Moda (F. Sagānas "Mēs mīlam un mēs dzīvojam", 1992)

Aktrise (A. Šniclera "Riņķa dancis", 1992)

Estella (Ž. P. Sartra „Veltījums Tai Dāmai", 1992)

Šura (L. Andrejeva "Anatēma", 1992)

Tatjana Masjele (P. Putniņa "Žēlojiet mūs", 1990)

Monteki sieva (V. Šekspīra "Romeo un Džuljeta", 1989)

Vecmāmiņa (Raiņa "Daugava", 1988)

Šneidera jaunkundze (D ž. Masterofa, Dž. Kerndera, F. Eba "Kabarē", 1987) Krupskaja (M. Šatrova "Sirdsapziņas diktatūra", 1987)

Duņaša (A. Čehova "Ķiršu dārzs", 1986)

Ciepa (Raiņas "Pūt, vējiņi!", 1985)

Hanna (A. Dudareva "Vakars", 1984)

Olga (V. Arro "Piecas romances vecā mājā", 1983)

Pana (V. Astafjeva "Piedod man!", 1982)

Elīze (Ž. B. Moljēra "Skopulis", 1981)

Marule (V. Sauleskalna "Meldermeitiņa", 1980)

Raganas meita (V. Šukšina "Līdz trešajiem gaiļiem", 1980)

Iskra (V. Rozova "Medņa ligzda", 1979)

Maruta (J. Janševska "Bandavā", 1979)

Marga (G. Priedes "Žagatas dziesma", 1978)

Moda (K. Higinsa, Ž. K. Karjera "Harolds un Moda", 1978)

Katarina (V. Šekspīra "Spītnieces savaldīšana", 1977)

Sedija Tompsone (V. S. Moema "Lietus", 1975)

Auce (R. Blaumaņa "No saldenās pudeles", 1974)

Irina (A.Čehova "Trīs māsas", 1974)

Valentīna (A. Vampilova "Vasaras rītā", 1974)

Kerola Melketa (P. Šefera "Smiekli tumsā", 1973)

Mirta; Otrā sieva (I. Indrānes "Cepure ar kastaņiem", 1973)

Mudīte (Raiņa "Mušu ķēniņš", 1972)

Tince (Z. Skujiņa "Brunču medības", 1972)

Ilze (R. Blaumaņas "Pazudušais dēls", 1970)

 

Lomas kino un TV:

Lūcija (LTV daudzsēriju filma "Saplēstā krūze", 2016)

Lidija (LTV1 seriāls "Eņģeļu māja", 2012)

Vecmāmiņa (ģimenes filma "Mazie laupītāji", 2009). Rež. A. Zvirbulis

Šarlote (LTV1 seriāls "Neprāta cena", 2008)

Roziene (videofilmā "Saldā indes garša" (1999)

 

Balvas teātrī:

  • 2005./2006. gada sezonas Latvijas Teātra gada balva un VDT balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par ģenerālienes Jepančinas lomu izrādē „Idiots")
  • 2003./2004. gada sezonas VDT balva kategorijā „Labākā aktrise" (par Valijas lomu izrādē „Tie paši oši" un Plaskas lomu izrādē „Maija un Paija", Pindacīšas lomu izrādē „Skroderdienas Silmačos")
  •  2001./2002. gada sezonas VDT balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Vecās grāfienes lomu izrādē „Spēlmanis")
  • 2000./2001. gada sezonas VDT balva kategorijā „Labākā aktrise" (par Mammuča lomu izrādē „Amerikāņu sapnis"
  • LPSR Nopelniem bagātās skatuves mākslinieces goda nosaukums un prēmija (1989)
  • 1992. gada LTDS balva par labāko individuālo sniegumu (par Estellas lomu izrādē „Veltījums Tai Dāmai" un Aktrises lomu izrādē „Riņķa dancis")

 

Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text