Juris Laviņš

Juris Laviņš

Born (male): April 25, 1942

Born in Riga, Apr. 25, 1942. Mother and stepfather - singers of choir Biruta Lavina and Ilmars Senfelds. Aunt - actress Zenta Ore. Studied in Riga Secondary school Nr. 1, participated as mime in performances in Opera and Ballet theatre. Has worked in Liepaja theatre, Latvian Drama theatre. Actor in Valmiera Drama theatre since 1977.

Skats no izrādes "Eiridīke", 2017 Skats no izrādes "Emmijas laime", 2016 Skats no izrādes "Celtnieks Sūlness", 2016 Skats no izrādes "Eņģeļa kreisais spārns", 2015 Skats no izrādes "Maija un Paija", 2015 Skats no izrādes "Bezkaunīgie veči", 2012

Lomas Valmieras teātrī:

Viesmīlis (Ž.Anuijs "Eiridīke", 2017)

Angermeijera kungs ("Emmijas laime", pēc R.V.Fasbindera "Bailes saēd dvēseli" scenārija motīviem, 2016)

Knuts Brūvīks (H.Ibsens "Celtnieks Sūlness", 2016)

Hennings  (Pēc Ž.Lorensas romāna "Garie gadi" un V.Delmāras kinoscenārija "Dodiet ceļu rītdienai" motīviem "Eņģeļa kreisais spārns", 2015)

Kaupiņš; arī Skritals (A.Brigadere "Maija un Paija", 2015)

Selsdons Moubrejs (M. Freina "Klusumu! Notiek izrāde!", 2014)

"Verdenas" saimnieks (Ē. M. Remarka "Triumfa arka", 2013)

Ādams (P. Hamiltona "Virve", 2013)

Gavrila (A. Ostrovska „Līgava bez pūra”, 2012)

Palivecs, Baluns (J. Hašeka „Šveiks”, 2012)

Askolds Olte (A. Eglīša "Bezkaunīgie veči", 2012)

Bundžiņš (E. Sniedzes "Mākoņains, iespējams skaidrosies", 2011)

Amijs Polets (F.Šillera "Marija Stjuarte", 2010)

Tēvs (O. Bagaturijas "Karalis Līrs nabagmājā", 2009) 

Kuģa kapteinis (V. Šekspīra "Divpadsmitā nakts", 2009)  

Onkulis Otto (G. Janovska "Gredzens uz tilta", 2009) 

Kaukēns (R. Blaumaņa "Indrāni", 2008)

Pārvaldnieks (H. Vuolijoki „Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes", 2007)

Vičus (J. Helda „Nomales bildīte", 2007)

Zaļga (R. Blaumaņa „Nāves ēnā", 2007)

Karls (A. Kivirehka „Igauņu bēres", 2007)

Kornovola sulainis (V. Šekspīra „Karalis Līrs", 2006)

Murovs (A. Ostrovska „Bez vainas vainīgie", 2006)

Prokurors (M. Tvena "Toms Sojers", 2005)

Advokāts (B. Brehta "Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati", 2004)

Pindaks (R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", 2004)

Viens no Venta ļaudīm, Trešās atmodas darbinieks (Raiņa "Krauklītis", 2004)

Telefona meistars (N. Saimona "Basām kājām pa parku", 2003)

Aleksejs (R. Mežavilkas "Stiprs ziemeļrietumu vējš", 2002)

Dzirnavnieks (K. Briknera "Sarkangalvīte", 2002)

Jānis Alsters (I. Ābeles "Tumšie brieži", 2001)

Valtera kungs (Ž. Puarē „Tikumēdijas komēdija", 2000)

Pāvuls (brāļu Kaudzīšu „Mērnieku laiki", 1998)

Dāvis (R. Blaumaņa „Trīnes grēki", 1997)

Modernieks (J. Janševska "Varkaļu pagasta skolotājs", 1997)

Vilks (R. Blaumaņa „Ļaunais gars", 1996)

Uradņiks (Zeibolta Jēkaba „Mājas naids", 1996)

Martons (Ģ. Urbana "Visām pelēm garšo siers", 1996)

Marsels Serdāns (A. Māsēna skatuves versija "Edith Piaf”, 1995)

Saša (Ā. Geikina „Ogles sirds", 1995)

Harijs Edisons (N. Saimona "Kāpēc tas tā, Mel?", 1995)

Viktors (I. Bergmaņa "Rudens sonāte", 1994)

Rojs (N. Saimona "Apartaments "Plaza" viesnīcā", 1994)

Andžs Brekšs (J. Kārkliņa " "Šanas" virsaitis", 1993)

Pauls (L. Stumbres „Roze", 1992)

Džo Jankijs (Dž. Patrika "Dārgā Pamela", 1992)

Rošs (G. Grīna "Desmitais", 1992)

Frensiss Česnijs (B. Tomasa, M. Unta "Krustmāte no Brazīlijas", 1991)

Erka Koljola (K. A. Jerviluomas "Ziemeļnieki", 1991)

Andžs (R. Blaumaņa „Pazudušais dēls", 1990)

Ciguzis (P. Putniņa "Žēlojiet mūs", 1990)

Riekstiņš (M. Dišleres „Kraujēnu mantinieki", 1989)

Varžzemes karalis (A. Brigaderes "Princese Gundega un karalis Brusubārda", 1989)

Mēvenšterns (R. Blaumaņa „Ugunī", 1987)

Toms (A. Eikborna "Kopdzīvošana jeb Normena uzvaras", 1987)

Simeonovs-Piščiks (A. Čehova „Ķiršu dārzs", 1986)

Aktieris Monfleri (E. Rostāna „Sirano de Beržeraks", 1985)

Akrobāts Ballijs (P. Millera „Avadu izrāde", 1985)

Virsaitis Bromdens (D.Vosermana „Kur dzeguze ligzdu vij”, 1984)

Garoza (V. Lāča „Zvejnieka dēls", 1984)

Leonīds (V. Arro „Piecas romances vecā mājā", 1983)

Astrovs (A. Čehovs „Tēvocis Vaņa", 1983)

Šestopalovs (V. Astafjeva "Piedod man!", 1982)

Aklais (Raiņa "Spēlēju, dancoju", 1981)

Rapats (V. Sauleskalna „Meldermeitiņa", 1980, 1991, 1998)

Ilja Muromietis (V. Šukšina „Līdz trešajiem gaiļiem", 1980)

Aleksis Zandavs (V. Lāča „Zeme un jūra", 1978)

Spricis Pagalnieks, Jānis Smaršiņjānis, Bite (A. Upīša „Pieci nerātni smaidi", 1977)

Ērihs Klamrots, Kārlis Vutke (G. Hauptmaņa „Pirms saules rieta", 1977)

 

Lomas citos teātros:

Kadiķis (H. Gulbja "Mans mīļais, mans dārgais", Nacionālajā teātrī,1969)

Jānis Kļava (L. Pura "Redzēt jūru", Nacionālajā teātrī,1968)

Roksijs Gotlībs (K. Odetsa "Zelta puisēns", Nacionālajā teātrī,1966)

Petja (E. Radzinska "Filma top...", Dailes teātrī, 1966)

Aleksis (R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos", Liepājas teātrī , 1965, arī Nacionālajā teātrī no 1966)

Ēriks (V. Lāča "Akmeņainais ceļš", Liepājas teātrī, 1964)

Dāvis (E. Ansona "Trīs jaunas māsas", Liepājas teātrī, 1963)

Žilbērs Žilbītis (A. Upīša "Apburtais loks", Liepājas teātrī, 1962)

 

Lomas kino un TV:

Juris Laviņš ("Džimlai Rūdi Rallallā!", 2014)

Skolas sargs (A. Laizānes īsfilma „Parādi man skaņu”, 2011)

 

Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text