SARKANS

Džons Logans

SARKANS

Būt par cilvēku 1 cēlienā

Režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs

Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone

Komponists – Jēkabs Nīmanis

Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Starring: Mārtiņš Meiers, Tālivaldis Lasmanis

Premiere: June 5, 2014

Tas ir stāsts par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno amerikāņu gleznotāju Marku Rotko (1903 – 1970). Rotko ir viens no tiem māksliniekiem, kas spēcīgi ietekmējis ne vien sava laika glezniecību, bet arī skatītāju uztveri. Viņa lielie, palaikam milzīgie audekli, ko viņš apgleznoja ar vienu vai divām krāsām, fascinējoši pievelk skatienu, liek pie šķietami neko neizsakošās gleznas stāvēt ilgi, sajūtot iespaidīgo krāsu laukumu pulsāciju.

Lugas notikumi risinās laikā, kad Marks Rotko strādā pie sienas gleznojumiem restorānam „Četri gadalaiki", kurus tā arī neatdod pasūtītājiem. Lugā darbojas gan pats Rotko (Tālivaldis Lasmanis), gan dramaturga izdomāts gleznotāja asistents Kens (Mārtiņš Meiers), kurš ieradies pie meistara, lai izpētītu viņa daiļrades principus un izprastu, kāpēc viņa audekliem ir tāds iespaids. Tomēr dialogi un monologi izvēršas par kaut ko citu – tās ir sarunas par dzīvi, attieksmi pret to, bailēm no nāves un iznīcības.

No angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

Foto - Matīss Markovskis 

 

Smoking Smoking in the show

Reviews

Nearest shows

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Nevienā brīdī nedomāju par Rotko (absolūti neesmu viņa mākslas piekritēja), bet redzēju vecot sākušu, agrāk populāru mākslinieku, viņa izturēšanos pret jaunajām mākslām (ar tādu pat neizpratni, kā agrāk pret viņa mākslu), milzīgās ambīcijas, kas nez kur izgaist naudas priekšā. Izcils aktierdarbs! Pierādījums, ka īsts režisors spēj aizraut skatītājus bez spliķiem, seksa un lamuvārdiem!

Anda @ 2015-08-24 21:18

Neesmu liela teātrī gājēja, jo parasti kaut kā neizdodas līdz galam noticēt redzētajam. Šī bija viena no retajām reizēm, kad uz skatuves neredzēju aktierus. Visas manas maņas izdzīvoja Rotko būtību. Man patika viss - kostīmi, mūzika un, protams, aktieru tēlojums. Un nemanīju kritiķa minētās neveiklās mizanscēnas, uzspēlēto dziļdomību un neērtos spēles punktus. Paldies, izrāde bija milzīgs, vērtīgs pārdzīvojums.

ugundija @ 2015-06-11 21:02

Paldies fantastiskās izrādes veidotājiem! Tāds baudījums acīm, ausīm, smadzenēm. Aktieri - ĢENIĀLI. Un it viss kopā - stils, mūzika, teksts liek iegrimt pilnīgi transā. PALDIES JUMS!

ieva @ 2015-06-10 22:18

kā patika ? - labi ! - tas nav tas, kas jāpasaka par šo izrādi. labi dialogi, noticēju tēlojumam , mani ieinteresējāt izlasīt ko vairāk par Rotko. noteikti iesaku šo izrādi ģimnāzijas vecuma jauniešiem. ja arī viņiem līdz galam nepatiks, viņiem ir jādzird tas, ko izrāde saka un pasaka. paldies par vakaru !

EvijaB @ 2015-02-14 21:13

Izrāde tik fantastiska, ka jau robežojas ar ģeniālu. Patika viss: pati luga, dialogi, abu aktieru saspēle , trāpīgā scenogrāfija. Intelektuālā bagāža ar nez cik līmeņu zemtekstiem.Milzīgs paldies!

skatos @ 2014-12-04 20:34

"Sarkans" @VDT_LV kopā ar teju īstu Rotko (Tālivaldis Lasmanis) un viņa asistentu Kenu (@m_meiers) iedvesmo: "Viss ir ka manā gleznā."

Laura Akmentiņa @ 2014-12-03 21:15

Ir tādas izrādes, jo tālāk atkāpies, jo saprotamāks tas, kas kaitināja un nesvarīgāks tas, kas traucēja. Sarkans @VDT_LV ir priecīgs notikums

Marta Krivade @ 2014-09-29 09:49

Izrāde - saruna. Gandrīz divas stundas intensīvas, aktīvas domu līdzdalības. Izrāde tiem, kam teātris ir izraušanās no ikdienas, lai iedziļinātos, ieskatītos sevī un apkārtējos un padomātu. Izrādē vienlīdz svarīga gan precīzā aktierspēle, gan scenogrāfija un gaismu radītā telpa. Sakārtota, tīra telpa - kā pretstats dabas haosa skaistumam. Paldies visai komandai par ieguldīto darbu!

Māra @ 2014-07-25 11:28

Paldies! Izrāde, kas liek padomāt. Fantastiks Tālis. Mārtiņš gan vēl ne pārāk pārliecināja.

viesis @ 2014-07-25 11:28

Diemžēl šī nebūs manu mīlāko izrāžu sarakstā. Luga lieliska, bet nenoticēju ne stāstam, ne personībām, Nespēju vien izrādes beigas sagaidīt.

viesis @ 2014-07-25 11:28

Izrāde ir aizraujoša, aktieru spēle tāpat ( īpaši Lasmanis). Laiks pagāja nemanot. Paldies!

viesis @ 2014-07-25 11:28

Paldies diviem lieliskiem aktieriem! Un visiem, kas šo izrādi veidoja.

Tikko no izrādes @ 2014-07-25 11:28
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text