MEŽA MEITAS

Sanita Reinsone

MEŽA MEITAS

Stāsti par dzīvi mežā

Režisors – Mārtiņš Eihe

Dramatizējuma autore – Laila Burāne

Scenogrāfs – Māris Ruskulis

Kostīmu māksliniece – Rūta Kuplā

Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Starring: Dace Everss, Māra Mennika, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Baiba Valante, Zane Leimane, Lote Katrīna Cērpa

Premiere: Jan. 12, 2018

Bruņotā pretošanās padomju okupācijai bija vīriešu karš, tomēr tas arī bija pirmais karš, kurā dažāda vecuma Latvijas sievietes bija spiestas iesaistīties tieši.

Pēc Otrā pasaules kara jaunas lauku sievietes, skolnieces, meitenes un šo stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Viņas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no okupācijas varas iestāžu aresta un represijām. Pirms došanās mežā viņas palīdzēja nacionālajiem partizāniem, kuru vidū bija viņu vīri, brāļi, tēvi, draugi un kaimiņi. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pagrīdes metaforu. Mežs nav apmešanās un slēpšanās vieta vien – saiknes ar mežu, kas rezonē cauri meža meitu stāstiem, ir emocionālu, mītisku un simbolisku nozīmju piepildīts. Tie ir stāsti par dzīvi, attiecībām, uzticēšanos un nodevību, par ģimeni un bērniem, par sāpēm, zaudējumu un šķiršanos, par salauztiem sapņiem un spēku dzīvot.

 

Grāmatas autore Sanita Reinsone: "Jēdziens meža meitas ir aizgūts no latviešu folkloras, kur tautasdziesmās tā tiek dēvētas meitenes, visbiežāk mežsargu meitas, kas dzīvo mežā vai mežu līdumā. Viņām ir labas zināšanas par mežu un īpaša saikne ar meža dzīvniekiem un kokiem. Meža meitām ir spēcīgas, skaņas balsis un citāds dienas ritums." 

Sanita Reinsone, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece, bērnu literatūras rakstniece, dzimusi 1981. gadā Mazsalacā. Studējusi Latvijas Universitātē, kur 2012. gadā ieguvusi filoloģijas zinātņu doktora grādu. No 2000. līdz 2005. gadam strādājusi LU Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijā. Līdztekus mutvārdu stāstījumu pētniecībai darbojas arī digitālo humanitāro zinātņu jomā, pētot sabiedrības virtuālo iesaisti kultūras mantojuma radīšanā un digitālo folkloras arhīvu izveides un darbības prakses. Sanita Reinsone pazīstama arī kā bērnu literatūras autore - 2016.gadā iznāca viņas grāmata bērniem "Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju” (izdevniecība "Liels un mazs").  

 

! Izrādes apstākļi tiks maksimāli pietuvināti bunkura atmosfērai. 

Foto: M.Markovskis

 

Reviews

Nearest shows

Wed. 24.01 18:30 Bunkurs MEŽA MEITAS 1 st. 20 min.
EUR 15.00
Sold out!
Sun. 28.01 18:30 Bunkurs MEŽA MEITAS 1 st. 20 min.
EUR 15.00
Sold out!
Tue. 06.02 18:30 Bunkurs MEŽA MEITAS 1 st. 20 min.
EUR 15.00
Sold out!
Sun. 18.02 18:30 Bunkurs MEŽA MEITAS 1 st. 20 min.
EUR 15.00
Sold out!
Sat. 24.02 13:00 Bunkurs MEŽA MEITAS 1 st. 20 min.
EUR 15.00
Sold out!
Sun. 25.02 18:30 Bunkurs MEŽA MEITAS 1 st. 20 min.
EUR 15.00
Sold out!

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Izrāde tiešām izcila! Paldies Valmieras drāmas teātrim un režisoram Mārtiņam Eihem un viņa komandai par jaunu robežu atvēršanu gan teātrī Valmierā, gan skatītāju sirds kambaros!

Inese Pabērza @ 2018-01-13 20:18

Paldies, Mārtiņ, par to ko Tu dari un kā Tu to dari, ka esi atšķirīgs, un nebaidies tāds būt, ka liec domāt un aizdomāties saviem skatītājiem. Paldies par izrādi. Ceru un novēlu, lai katra vēstures skolotāja pasniegtā viena no mācībstundām tiktu pavadīta ar "Meža meitām" Cieņā, Odeta Ore

Odeta @ 2018-01-12 09:52
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text