KLUSA NAKTS, DZĒRA NAKTS

Ivans Viripajevs

KLUSA NAKTS, DZĒRA NAKTS

Jautrs skurbums 2 vieglos cēlienos

Režisors, horeogrāfs, lugas tulkojuma autors – Regnārs Vaivars

Scenogrāfs – Regnārs Vaivars sadarbībā ar Tomu Grīnbergu

Kostīmu māksliniece – Madara Botmane

Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis

Starring: Aigars Apinis, Inga Apine, Zane Aļļēna, Elīna Hanzena, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ilze Lieckalniņa, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Ieva Puķe, Imants Strads, Elīna Vāne

Premiere: May 12, 2017

Vienas nakts ietvaros, astoņās dažādās situācijās sastopas četrpadsmit ļoti inteliģenti un turīgi cilvēki. Svarīgs apstāklis – viņi visi ir ļoti piedzērušies. Reibums dod drosmi, ļauj viņiem beidzot ieskatīties savās un citu dvēselēs un sākt apšaubīt savas turīgās un šķietami veiksmīgās eksistences jēgu. Agri vai vēlu katra no sarunām nonāk pie atskārsmes, ka mīlestība ir svarīgākais pasaules pastāvēšanas pamats.

Ivans Viripajevs ir viens no izcilākajiem Krievijas mūsdienu dramaturgiem, teātra un kino režisoriem, kurš saņēmis neskaitāmas balvas un prēmijas. Viņa lugu situācijas ir gan komiskas, gan izmisīgi skaistas.

Izrādes foto: M.Markovskis

 

Smoking Smoking in the show

Reviews

Nearest shows

Comments

Log in and add your comment about play

Log in

Register

Fantastiska izrāde!! Tik dziļas domas!! tik traģiska smeldze šķietami tukšos, reibušu cilvēku izteiktos vārdos. Izcili! Bravo!

Odeta @ 2018-02-28 22:22

Domāju, domāju un nespēju saprast, kāpēc nebija iespējams saskatīt recenzijās un komentāros pieminēto ģenialitāti. Nenoliedzami aktieri spēlē bija ielikuši lielu devu fiziskas un garīgas enerģijas, un talantu, tai nevarētu piesieties, bet.... Vai tiešām skatītājs ir pelnījis gandrīz 3 stundas pavadīt alkoholiķu sabiedrībā? It kā jau nosaukums un anotācija to arī sola, ko tagad žēloties, tomēr...Manuprāt šitās situācijas esam piedzīvojuši mēs katrs, kad vienam cilvēkam skaidrā nākas pavadīt vakaru piedzērušā kaimiņa Jankas un brālēna Gunčas sabiedrībā, pārpārēm saņemot fantastiskas atklāsmes un tamlīdzīgas pērles. Es pat teiktu, ka šajā lugā to bija mazāk kā iepriekš pieminētajā sabiedrībā. Lai gan varbūt galvenie zemteksti un domu graudi atklājas otrajā cēlienā, uz kuru pirmo reizi dzīvē nepaliku. Jutos vainīga, tomēr arī vīlusies un nogarlaikojusies, starpbrīža gaidīšana kļuva mokoša. Tāpat kā maniem teātra biedriem. Kleitas bija skaistas.

ugundija @ 2017-12-17 14:10

Tāds murgs,ka neskatījos pat uz skatuvi.Piedodiet,uz Valmieru vairs nebraukšu.

ginekologs @ 2017-11-29 22:13

Ļoti spēcīga izrāde, dziļa doma viscaur. Aktieru sniegums fantastisks. Patika!

Nelda @ 2017-11-26 17:22

Sasodīti fantastiski spēcīga "Klusa nakts,dzēra nakts".Paldies,@VDT_LV!

Annasofija @Anna_thars @ 2017-06-12 15:11

Brutāli brīnišķīga izrāde. Var nepatikt, ja saskata ko piedzīvotu.

Armands Kalniņš @ 2017-05-23 10:17

Regnār Vaivar , es atzīstos. Esmu neiecietīgs, pretīgs, piekasīgs teātra skatītājs, kurš neskaitāmas reizes ir aizgājis no sliktām izrādēm. Kurš saskata režisoru nodomus, kuri rada manī īgnumu un klusībā sapņoju pievērsties no filmēšanas lietām teātrim, kas nekad nenotiks. Bet šovakar atzīstos, redzēju vislabāko izrādi savā mūžā. Fakts. Man skauž Tavs talants un izdoma. Kas ir fantastiska. Bet "Klusa nakts, dzēra nakts" un aktieri ir pelnījuši to ierakstu uz akmens, ko mēs redzējām izrādē.

Uldis Cipsts @ 2017-05-15 10:59

Izrāde mani šokēja. Gudra izrāde. Var, protams, kāds nobīties no šīs netīrās estētikas. Bet jēga un ideja mani pārsteidza. Es teiktu labākais, ko šajā sezonā esmu redzējis. Nastavševu man ir grūti saprast. Bet Regnārs Vaivars parāda, ka arī sarežģītā skatuves valodā var runāt par gudrām, dziļām lietām - spēcīgs trāpījums gan smadzenēm, gan sirdij. Paldies. Visu cieņu tehniskajiem darbiniekiem. Sēžot zālē bija skaidrs, kad aktieriem beigsies izrāde, tad vēl kādiem 20 darbiniekiem būs nakts darbs. Pārsteidzoši. Man patika!

Gunis @ 2017-05-15 10:57

Paldies @VDT_LV Regnāram&komandai par "Klusa nakts,dzēra nakts", lielisks humors, lielisks kopdarbs!

Anta Aizupe @Anteeena @ 2017-05-12 23:37

"Klusa nakts, dzēra nakts" @VDT_LV samudžinātas vērtības, kārtīgi šķīstītas ūdenī - spēcīgs simbolisms un talantīga aktierspēle! Šo vajag vēl.

Andris Klepers @Andris_Klepers @ 2017-05-12 23:06

Izrade ir ideāla. Nav rupjību, nav seksa, nav pakaļu. Iesaku. Bravo Regnāram Vaivaram un Valmieras teātrim. Tik daudz spoži aktierdarbi. Imants Strads rauj jumtu. Paldies par skates izrādi.

Ina @ 2017-05-12 14:52

Izrāde "Klusa nakts, dzēra nakts" ir jāredz!!! Smiekli. Pārdomas. Dieva čuksti sirdī.

Liene @MsLiene @ 2017-05-12 09:49
Valmiera Drama Theatre

Subscription successful text